Arhiiv

Viide

Tony Robbins says only massive, determined actions will stop us from making the same bad decisions that have kept us where we are for so long. What habits are holding you back? What self-limiting beliefs do you hold about yourself?

Starting today, shut down the negative thoughts and focus only on achieving those dreams that you know you have the power to achieve. Use these inspiring quotes as the fuel to propel you forward.

http://www.success.com/article/17-tony-robbins-quotes-about-becoming-who-you-were-meant-to-be?utm_source=Maropost&utm_medium=Email&utm_campaign=Newsletters&utm_term=Inside%20Success&mpweb=574-3640539-742141870

Viide

Aga sul on tohutu vägi oma elu muutmiseks! Kui inimesed vaid mõistaksid, et me oleme lihtsalt ära unustanud, et oleme tegelikult võlurid. Oleme seda uskumust kustutanud sellega, et me ei ole tõesed. Iga vale, mis tuleb meie seest ja mis pole kooskõlas ega sünkroonis meie tunnetega, eraldab meid iseendist ja viib lahku oma võlujõust ja väest. Iga vale sõna! Meie tunded ja sõnad ja teod peavad olema sünkroonis.

– See more at: http://alkeemia.ee/artiklid/Nadala-Alkeemik-Alternatiivravitsejast-teadjanaine-MAI-AGATE-VALJATAGA-aususest-loomisest-onnest/l-122/c-426/#sthash.uXTZnov6.dpuf