Tsitaat

– “Ma armastan Sind” – ütles Väike Prints.
– “Ma tahan Sind ka” – ütles roos.
– “See ei ole sama” – vastas ta…

“Tahta – see tähendab millegi või kellegi omamist. See on selliste asjade otsimine teistes, mis täidavad Sinu isiklikud ootused kiindumuse ja seltskonna järele… Tahtmine on millegi sellise enda omaks tegemine, mis ei kuulu meile; see tähendab omandada või ihaldada midagi, mis meid täiendaks, sest mingil hetkel me tõdeme, et meil on puudu.

Armastada – see tähendab teisele parima soovimist, isegi kui teisel on väga erinevad  motivatsioonid. Armastada tähendab lubada Sul olla õnnelik, isegi kui Sinu teekond on minu omast erinev. See on isetu tunne, mis sünnib kinkimises, enda täielikult südamest andmises.

Kui me Armastame, siis anname ennast ilma, et me küsiks midagi vastu, lihtsalt puhtast andmise rõõmust. Aga samuti on tõsi, et see üleandmine, see isetu andmine, leiab aset ainult teadmises. Me saame armastada ainult seda, mida me tunneme, sest armastamine hõlmab tühjusesse hüppamist, elu ja hinge usaldamist. Ja hinge ei saa kompenseerida. Ja teadmine – see on lihtsalt enda tundmine: oma rõõmude, oma rahu, aga samuti oma viha, katsumuste ja vigade tundmine. Sest armastus ületab viha, võitlused ja vead ega pole olemas ainult rõõmuhetkedeks.

Armastada on olla täis usaldust, et mis iganes juhtub, oled Sa olemas – mitte sellepärast, et Sa võlgned midagi, mitte iseka omamise pärast, vaid lihtsalt oled, vaikses seltsis.
Armastada tähendab teada, et ilm Sind ei muuda  – ei tormid ega minu talved.

Armastada tähendab anda Sulle koht minu südames, kuhu Sa jääd kui isa, ema, vend, poeg, sõber, ja teada, et Sinu südames on koht minule.

Armastuse andmine ei ammenda armastust; vastupidi – see suurendab seda. Viis, kuidas nii palju armastust tagasi anda, on avada oma süda ja lasta endal olla armastatud.

– “Ma juba mõistsin” – ütles roos…
– “Ära mõista seda, ela seda” – ütles Väike Prints. 

One response »

  1. I believe this is among the such a lot significant information for me.
    And i am satisfied studying your article.

    However want to remark on some normal issues, The
    web site style is ideal, the articles is in reality nice : D.
    Excellent process, cheers

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s