Standard

<meta http-equiv=”refresh” content=”0; URL=/2bthankful/photos/a.562796810406821.130248.562442597108909/1173617095991453/?type=3&_fb_noscript=1″ />Hingest rahul – Kõige hullem asi, mida me kellelegi teha saame, on…<meta http-equiv=”X-Frame-Options” content=”DENY” />

Kõige hullem asi, mida me kellelegi teha saame, on teda ignoreerida. Jaapanis tegid pered katse. Nad võtsid kolm veega täidetud klaasi ja panid igasse klaasi ühe riisitera. Ühele klaasile käisid nad iga päev ütlemas: “Thank you” (“Aitäh”), teisele “Fool” (“Rumal”) ja kolmandat ignoreerisid. Võid arvata, milline riisitera kõige kiiremini mädanema ja haisema hakkas. (The Hidden Messages of Water, Masaru Emoto)

Kui lähme tülli või oleme haavunud, siis enamus meist isoleerivad ennast. Eriti hull on, kui teine ei tea, mis ta teinud on, aga näeb, et kaaslane eirab. Vahel, kui lapsed millegi tobedaga hakkama saavad, siis ignoreerime neid, ei räägi nendega, tekitame süütunnet. Mõtle kõikidele kordadele, kui oled püüdnud luua ühendust inimesega, kes mossitab. Või oled näinud last või olnud laps, kes üritab nalja teha, vanemaga kontakti saada ning lõpus jonnima hakanud, sest ta nii väga vajab ühendust. Mina tunnen seda valu enda sees. Olen olnud mõlemal poolel. See, kes palub armastust ja see, kes ei anna.

Ebakõla pole häbiasi või midagi, millest ei saa tagasi tulla. Inimesed kardavad konflikte, sest teavad, mis tunne on, kui ühendus läbi lõigatakse.

Konflikt palub silda, ühendust. Ühendus on mõistmine. Silla keskel kokkusaamine. Ebakõla vajab südame avamisi, ausust, austust ja peamiselt armastust. See sild on armastusest ja valmisolekust armastada. Võib- olla sa saad kontakti ka praegu enda sees tänutundega, mis tekib, kui näed, et teine inimene annab samuti silla ehitamisele hoogu ja teda enda poole tulemas.

Kui käisime perega poole-aastasel Aasia reisil, siis olime 24×7 ninapidi koos. Võid arvata, kuidas see kahel täiskasvanul ja 10-kuusel juhtme korralikult kokku ajab. Kuid õppisin seal ühe väärtusliku õppetunni. Meil oli lihtsam avada üksteisele süda, kui keerata selg. Sul ei olnud kuhugi minna, kellegagi kohvitada või veini juua. Ainuke, mis sul oli, olid nemad. Koju tulles oli nii lihtne selg keerata ja süda sulgeda. Astuda koduuksest välja. Liiga kuramuse lihtne.

Konfliktid pole halvad, vaid me ei oska nendega toime tulla. Ebakõla kutsub sind otsima kõla. Kui oled ühelpool kallast ja teine teiselpool, siis loo sild. Hüüa ta poole. Ma tean! Ma tõesti tean, kui raske see vahel on, sest haavatud lapsed meie sees tahavad mossitada. Tahavad, et teine paluks andeks, mõistaks ja vahel tunneks süüdi. Aga keegi ei saa sind mõista, kui sa ei luba enda juurde. Teiseks, sa pole ka enam laps, vaid täiskasvanu. Räägi, mis sinuga toimub, mida sa vajad, ulata käed. Kui sina tahad, siis sina võid esimene olla. Võta vägi omaks. Lase siinkohal südamel, mitte egol end juhtida. Lase juhtida armastusel, mitte solvumisel või uhkusel.

Kui teine inimene on tulnud poolele sillale, siis usu mind, tal on uks lahti, et sind mõista (ja armastada, sest sild on armastusest). Kuid arvesta, et sillal on kaks inimest. Sina ja tema. Ükski asi pole kunagi ühepoolne. Ükski suhe pole. Ükski ebakõla pole.

Tuleb tunnistada, vahel me ei saa silda ehitada, sest teine ei taha, ei kuula või vaja. Misiganes põhjusel. Ja ma tean, et see on valus koht, kus olla. Kui sina tahad, siis märka last enda sees, aga käitu ikka südame järgi, mis trummeldab sinu praeguses kehas. Vähemalt ürita, siis sa tead, et üritasid.

Lastega, palun suhtle nendega. Palun, palun ära ignoreeri teda, kui ta teeb sinu arvates midagi valesti, sest sellest kõik alguse saabki. Õpeta teda, et konfliktid on turvalised, et ta ei kaota su armastust, kui ta ei tee nii, nagu sina tahad või eksib. Õpeta talle, et dissonants on kõigest dissonants, millel pole mitte mingit pistmist armastusega, mida sa tema vastu tunned.

Loo ühendusi. Vali armastus. Vali sillad. Vali armastada. Armasta. Vaata veel

— at Riva Surya Bangkok.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s